Kurs kultury i języka ukraińskiego

Kurs kultury i języka ukraińskiego

Nauczycielu, nauczycielko wspieramy Twoją chęć rozwoju – weź udział w spotkaniu online i poszerz swoje kompetencje niezbędne do pracy pedagoga.

Amazon STEM Kindloteka i Niepubliczny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Cyfrowy Dialog zapraszają na wyjątkowy #bezpłatny kurs języka ukraińskiego, ukraińskiej kultury, historii i geografii.

Spotkania poprowadzi duet trenerski - polsko-ukraiński. Maryna - Ukrainka - która nie tylko zadba o umiejętności językowe uczestników i uczestniczek, ale także będzie najlepszym źródłem wiedzy o samej Ukrainie i Jacek Staniszewski - który będzie dla Maryny wsparciem, ale także dociekliwym obserwatorem i historykiem.

Spotkania przyjmą formę rozmowy pomiędzy Maryną i Jackiem, do której zapraszają nauczycieli, nauczycielki, ale także wszystkich edukatorów i edukatorki.

Prowadzący:

Maryna Kaftan – Ukrainka mieszkająca aktualnie w Polsce. Nauczycielka, ekspertka ds. treści edukacyjnych w zakresie historii i edukacji obywatelskiej, współautorka państwowych standardów nauczania podstawowego w Ukrainie, historyczka, trenerka umiejętności medialnych. Autorka programów edukacyjnych dla młodzieży z zakresu historii, sztuki i publicystyki. Na swoim koncie ma przygodę z telewizją i napisanie książki.

Jacek Staniszewski, nauczyciel historii, dyrektor Szkoły Podstawowej i Liceum Dobra Tu w Warszawie. Ambasador Międzynarodowego Stowarzyszenia Edukatorów Historii Euroclio, wykładowca i tutor w Szkole Edukacji Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności przy Uniwersytecie Warszawskim. Uczestnik wielu międzynarodowych projektów międzynarodowych, blogger (doklasy.pl), podcaster (edugadki.pl, podcasterix), autor publikacji związanych z nauczaniem historii. Uczył w szkołach wiejskich i miejskich, publicznych i państwowych, dużych i małych.

Na spotkanie nie obowiązuje rejestracja, ale jeśli chcesz być z nami na bieżąco, a później chcesz otrzymać za udział certyfikat wydany przez NODN Cyfrowy Dialog, zgłoś się już dzisiaj poprzez formularz.

Terminy:

29.09 - godz. 19.00
6.10 - godz. 19.00
13.10 - godz. 19.00
20.10 - godz. 19.00
27.10 - godz. 19.00
10.11 - godz. 19.00
17.11 - godz. 19.00
24.11 - godz. 19.00
1.12 - godz. 19.00
15.12 - godz. 19.00

Link do spotkania

Wróć