Ruszamy z kolejną edycją projektu, który wspiera integrację społeczności polsko-ukraińskiej i jednocześnie kształtuje kompetencje przyszłości.

 

W ramach kolejnej edycji „Zdolnych Odkrywców” Amazon wraz ze Stowarzyszeniem Cyfrowy Dialog przygotował webinary dla klas, dla nauczycieli i nauczycielek, majsterkowe spotkania onlinowe dla dzieci. Mamy dla was karty pracy, które możecie wykorzystać w trakcie naszych webinarów, zajęć własnych lub do indywidualnej pracy dzieci. Szykujemy konkurs dla szkół, w którym chcemy zebrać dobre praktyki na działania sprzyjające integracji polsko-ukraińskiej i konferencję online dla nauczycieli.

 

Webinary dla dzieci o tym, jak STEM sprzyja integracji

Dołączcie do nas w STEMowej serii webinarów edukacyjnych, które będą zachęcać do integracji i współpracy pomiędzy dziećmi.

Do webinarów przygotowaliśmy również karty pracy – na każdy miesiąc inną. Karty będą wysyłane osobom zgłoszonym bezpośrednio przed webinarium, ale dla pierwszych chętnych klas mamy specjalnie wydrukowane zestawy!

Karty można wykorzystać nie tylko w trakcie webinarów, ale także do realizacji własnych zajęć – grupowych czy indywidualnych. No i oczywiście, dostępne są w wielu językach: polski, ukraiński, słowacki i czeski!

Już 26.09 o godz. 9.00 włączcie się w pierwszy webinar “Matematyczne łamanie głowy”, aby rozpocząć rok szkolny od prawdziwego wyzwania matematycznego! Czy matematyka bardziej dzieli, czy może jednak sprzyja sumowaniu? Razem poszukamy oznak jesieni ukrytych w układzie współrzędnych.

 

ZGŁOSZENIE DO PROGRAMU

 

Karty Kindlotekowe, czyli wyzwania czytelnicze

Przygotowaliśmy także karty, które rozpalą miłość do czytania!

Zachęcamy w nich do działania z utworami dostępnymi na wolnych licencjach. Karty te to prawdziwa przygoda — projektowanie okładek, eksperymenty STEM, łamigłówki słowne i wiele więcej!

Pierwsze karty dostępne już niedługo!

 

Webinary dla nauczycielek i nauczycieli o STEM

Zapraszamy na webinary, których celem jest wsparcie nauczycieli i nauczycielek w działaniach na rzecz integracji międzykulturowej. Będą one otwarte dla wszystkich, a uczestnicy dostaną certyfikaty NODN Cyfrowy Dialog!

Pierwszy webinar już 27 września o godzinie 19! Zgłoś się do programu, aby wziąć w nim udział. 

 

Konkurs dla szkół na dobre praktyki integracyjne

Podzielcie się z nami swoimi pomysłami na integrację szkolną i wygrajcie super nagrody!

Wystarczy, że przygotujecie krótkie wideo, w którym przedstawicie swój pomysł.

Na zwycięskie zespoły czekać będą nagrody rzeczowe, a także STEMowe warsztaty stacjonarne dla dzieci/młodzieży oraz dla nauczycieli.

Szczegóły na początku października! 

 

Majsterkowe webinary dla dzieci

Zdolni Odkrywcy to także wspólne majsterkowanie! Przygotowaliśmy dla Was cykl webinarów pt. „Zmajstrujmy coś!”. Na pierwsze spotkanie zapraszamy już 28 września o godzinie 18!

Podczas spotkania przyjrzymy się najwyższym budowlą na świecie, w Polsca i naszej okolicy. Przekonamy się, czy wybudowanie dużych konstrukcji to prosta sprawa. Wybudujemy własną konstrukcję (najwyższą oczywiście). Wykorzystamy materiały, które z pewnością znajdziesz wokół siebie (jeżeli nie znajdziesz wszystkiego spokojnie, przygotuj to, co masz. Nie zapomnij o taśmie izolacyjnej i miarce).

 

ZAREJESTRUJ SIĘ