W Jarocinie powstała nowa STEM Kindloteka. Ma ona siedzibę w oddziale dziecięcym biblioteki w Pałacu Radolińskich. Uroczyste otwarcie placówki odbyło się w Mikołajki – 6 grudnia.

Przecięcia wstęgi dokonali I zastępca burmistrza Jarocina – Bartosz Walczak i dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Jarocin – Agnieszka Borkiewicz. Takie wydarzenie nie mogło się oczywiście odbyć bez obecności dzieci. Przybyły one na specjalną lekcję pokazową, którą poprowadził Krzysztof Jaworski z Cyfrowego Dialogu, podczas której zaprezentowane zostało nowe wyposażenie placówki.

Teraz do dyspozycji czytelników jest mata edukacyjna do kodowania, 7 czytników książek elektronicznych z dostępem do zbiorów Legimi, 7 tabletów z aplikacjami do rysowania, tworzenia filmów, edukacyjnymi grami i zabawami;  robot do nauki kodowania, akcesoria i narzędzia do nauki kodowania i programowania takie jak Makey-Makey oraz książki. W oddziale dziecięcym pojawiły się stoliki i pufy oraz półki w kształcie chmurek. Sprzęt przekazany jarocińskiej bibliotece przez Amazon kosztował ponad 22 tys. zł.

– Od początku naszej działalności w Polsce wspieramy mieszkańców wszędzie tam, gdzie powstały nasze centra logistyczne i gdzie mieszkają nasi pracownicy. Jarocin jest tego dobrym przykładem. Wierzymy, że STEM Kindloteka stanie się miejscem, w którym dzieci będą mogły rozwijać swoje pasje, a także zdobywać nowe umiejętności w kreatywny i przystępny sposób. Bardzo się cieszę, że wspólnie z naszym partnerem Cyfrowym Dialogiem tworzymy wyjątkowe doświadczenia nowoczesnej edukacji w Polsce – mówi Artur Kruczyk, dyrektor Centrum Operacyjnego Amazon w Poznaniu.

STEM Kindloteki powstają w całej Polsce – w szkołach, centrach kultury i bibliotekach zlokalizowanych w sąsiedztwie centrów logistycznych Amazon. Model edukacji STEM to idea holistycznego podejścia do procesu nauczania i uczenia się, integrowania w procesie edukacyjnym różnych dziedzin wiedzy i rozwijania m.in. takich umiejętności jak logiczne myślenie, rozwiązywanie problemów, kreatywność i współpraca.