Oficjalnie otwarcie STEM Kindlotek w Świebodzinie

Amazon uruchomił w Świebodzinie dziesiąte centrum logistyczne w Polsce. Aby wesprzeć lokalną społeczność, równocześnie zostały otwarte także dwie kreatywne przestrzenie w ramach programu edukacyjnego STEM Kindloteka. 29 września, w filii nr 1 Biblioteki Miejskiej w Świebodzinie odbyło się ich oficjalne otwarcie, w którym udział wzięli burmistrz Świebodzina Tomasz Sielicki oraz dyrektor generalny nowo otwartego centrum logistycznego w Świebodzinie Chris Herzberg, przedstawiciele mediów oraz dzieci z miejscowej szkoły.

Od dzisiaj najmłodsi mieszkańcy miasta i okolic, którzy chcieliby wziąć udział w zajęciach edukacyjnych, mogą skorzystać z dwóch nowych lokalizacji STEM Kindloteki:

  • w Świetlicy Inicjatyw Twórczych – Strefie Wsparcia Rodziny przy ul. Bramkowej 2,
  • w Bibliotece Publicznej – Filii Miejskiej nr 1, os. Łużyckie 39.

Od początku obecności w Polsce działamy na rzecz mieszkańców wszędzie tam, gdzie powstały nasze centra logistyczne i gdzie mieszkają nasi pracownicy. Nie inaczej jest w Świebodzinie. Cieszymy się, że możemy stać się częścią tej społeczności i dziękujemy za ciepłe powitanie. Chcemy wykorzystać tę szansę jak najlepiej i być dla Was dobrym sąsiadem. Oprócz miejsc pracy chcemy mieszkańcom Świebodzina i okolic podarować także miejsce, które na stałe będzie przestrzenią do wspólnej zabawy, nauki i rozwoju. Jesteśmy dziś w jednej z dwóch STEM Kindlotek, które otworzyliśmy w Świebodzinie. Mam nadzieję, że STEM Kindloteka będzie ulubionym miejscem dzieci, gdzie odkryją nowe pasje i zdobędą cenną wiedzę i umiejętności – mówi Blanka Fijołek, Community Engagement Manager CEE w Amazon.

STEM Kindloteki w Świebodzinie to dwa wielofunkcyjne, cyfrowe kąciki interaktywne, stworzone do realizacji programów edukacyjnych dla dzieci, w tym m.in.: zajęć programistyczno-robotycznych, majsterkowania, muzykowania, czytania, odkrywania czy doświadczania. Uczestnikom warsztatów towarzyszyć będą przeszkoleni nauczyciele, bibliotekarze i edukatorzy. To oni poprowadzą zajęcia, które mają angażować i inspirować do pogłębiania wiedzy, bazując na scenariuszach przygotowanych przez Cyfrowy Dialog oraz Amazon, a także korzystając z własnych doświadczeń i dobrych praktyk wypracowanych przez społeczność, która powstaje wokół programu.

Aktualny kalendarz zajęć w STEM Kindlotekach dostępny jest na naszej stronie.