Szukasz nowych, ciekawych lekcji online dla swojej klasy? Chcesz wziąć udział w zajęciach sprzyjających integracji i budowaniu dialogu między dziećmi z Polski i z Ukrainy? Skorzystaj z naszych doświadczeń i już dziś zapisz się na warsztaty „Zdolni Odkrywcy” w STEM Kindlotece!

Rok szkolny zbliża się ku końcowi, ale nie wybieramy się jeszcze na wakacje! Przed nami wyjątkowe dwie lekcje online, które odbędą się 30 maja oraz 13 czerwca 2022 i prowadzone będą przez niesamowity polsko-ukraiński tandem – Krzysztofa Jaworskiego oraz Julię Bulovą. To pierwsza odsłona nowego projektu „Zdolni Odkrywcy”, organizowanego przez Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog i Amazon, który ma na celu integrację dzieci i młodzieży szkolnej z Ukrainy i Polski.

Nasze spotkania skierowane są do dzieci i młodzieży, ale – bazując na metodzie STEM – będą doskonałym uzupełnieniem Twojej codziennej pracy w roli nauczyciela i pedagoga, pozwalając na rozwinięcie umiejętności wymaganych przez podstawę programową.

W trakcie warsztatów będziemy pracować aktywnie, angażując uczestników i uczestniczki we wszystkie działania. Zachęcimy Cię do lepszego poznawania się, będziemy ćwiczyć kompetencje językowe, rozwiniemy umiejętności komunikacyjne. Program został dostosowany do uczniów klas 1-3 oraz 4-6.

Możesz wziąć udział w jednym wybranym spotkaniu lub w całym cyklu (będziemy kontynuować nasze lekcje w przyszłym roku szkolnym). Aby wziąć udział w spotkaniu, wypełnij formularz rejestracyjny: https://cyfrowydialog.clickmeeting.com/amazon-stem-kindloteka

Do udziału w zajęciach niezbędny jest rzutnik, komputer i dostęp do Internetu.

 

Szczegóły najbliższych spotkań:

30.05.2022 (poniedziałek):

Poznajmy się lepiej!

W trakcie spotkania lepiej się wzajemnie poznamy, poćwiczymy nazywanie i wyrażanie emocji z wykorzystaniem nowych technologii. Odbędziemy też krótką wycieczkę, w trakcie której będziemy odgadywać i przedstawiać sobie nasze ulubione miejsca.

Godz. 9:00 – lekcja dla dzieci z klas 1-3

Godz. 11:30 – lekcja dla dzieci z klas 4-6

Godzi. 13:15 – lekcja dla dzieci z klas 1-3

Rejestracja: https://cyfrowydialog.clickmeeting.com/amazon-stem-kindloteka

 

13.06.2022 (poniedziałek):

Podróż do naszych stolic!

W trakcie spotkania odwiedzimy Kijów i Warszawę, przypomnimy sobie lub poznamy legendy dotyczące naszych największych miast. Będziemy słuchać, oglądać i samodzielnie tworzyć ilustracje.

Godz. 9:00 – lekcja dla dzieci z klas 1-3

Godz. 11:30 – lekcja dla dzieci z klas 4-6

Godzi. 13:15 – lekcja dla dzieci z klas 1-3

Rejestracja: https://cyfrowydialog.clickmeeting.com/amazon-stem-kindloteka

 

Organizatorami lekcji są: Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog oraz Amazon. Zajęcia będą prowadzone w języku polskim i ukraińskim.