Mikołajki w Kindlotece

W ramach świątecznej kampanii Amazon przekazał nowy sprzęt i książki do wszystkich Kindlotek – multimedialnych przestrzeni w szkołach, bibliotekach i centrach kultury promujących czytelnictwo oraz zdobywanie cyfrowych umiejętności.

Dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Cyfrowy Dialog, Kindloteki w Polsce, Czechach i Słowacji doposażone zostały w 580 czytników Kindle, 500 tabletów i 180 robotów, a także w 7000 książek polsko-ukraińskich.

Serdecznie dziękujemy firmie Amazon oraz Stowarzyszeniu Cyfrowy Dialog za wspaniałe prezenty w postaci nowych czytników Kindle, tabletów, robotów oraz zestawów książek, które wzbogacą działającą w naszej bibliotece Kindlotekę.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Lorentowicza w Pabianicach

Pomocnicy Świętego Mikołaja z Amazon odwiedzili część Kindlotek i osobiście wręczyli prezenty:

Amazon_dzieci_mikołaj_1.jpg

W Kindlotece w Tyńcu Małym, odbyło się „Czytanie na dywanie”. Wziął w nim udział również wolontariusz Amazon, który czytał dzieciom świąteczną opowieść na czytniku Kindle pokazując edukacyjne oblicze nowych technologii.

Kindloteka_święta_czytanie.jpg

W czasie mikołajkowego tygodnia, Cyfrowy Dialog zorganizował również e-lekcje na żywo w języku polskim i ukraińskim „W poszukiwaniu śladów Mikołaja”. Na kolejnym spotkaniu naszego cyklu „Zdolni Odkrywcy” służącemu integracji dzieci z Polski i z Ukrainy, każdy miał okazję przyjrzeć się mikołajowym tradycjom, poznać historię tego święta czy odwiedzić Mikołaja na biegunie północnym.

Kindloteka to autorski program Amazon koncentrujący się na popularyzacji czytelnictwa, zainteresowania nowymi technologiami i rozwijania kompetencji cyfrowych wśród dzieci i młodzieży.

Kindloteki to multimedialne przestrzenie wyposażone w książki oraz narzędzia takie jak tablety, czytniki Kindle, czy roboty, gdzie wśród uczniów szkół podstawowych możliwe jest przeprowadzanie interaktywnych zajęć popularyzujących tematykę STEM (nauki, technologii, inżynierii, matematyki) takich jak programowanie, warsztaty z robotyki, majsterkowanie, tworzenie muzyki czy eksperymenty naukowe.

Kindloteka wspiera również uczniów ze specjalnymi potrzebami, organizując spotkania dla dzieci niesłyszących i słabosłyszących. Kindloteki dzielą się wiedzą w postaci biblioteki lekcji online dostępnej na kanale YouTube Amazon Polska.

W Polsce, program STEM Kindlotek jest realizowany we współpracy ze Stowarzyszeniem Cyfrowy Dialog, które specjalizuje się we wspieraniu rozwoju kompetencji jutra wśród najmłodszych.

Kindloteka_święta_mikołaj.jpg
X