Październik upłynął w STEM Kindlotece pod znakiem Europejskiego Tygodnia Kodowania. W Tydzień Kodowania włączają się organizacje, instytucje, szkoły i pojedyncze osoby z całego świata. W tym roku łącznie odbyło się ponad 70 tys. wydarzeń, niemal 15 tys. z nich odbyło się w Polsce, a kilkadziesiąt w STEM Kindlotekach!

Zaprosiliśmy dzieci, młodzież i dorosłych do działań online – 18 października w ramach Dnia ze STEM Kindloteką w naszych warsztatach:

  • Opowieści dziwnej treści, czyli jak zakodować książkę?
  • Super moce kredek
  • Przygody ze Scottie Go
  • Jak ugryźć Makey Makey?

Wzięło udział ponad 1000 uczestników i uczestniczek z kilkudziesięciu szkół w całej Polsce! W trakcie warsztatów kodowali, budowali, doskonale się bawili komentując wydarzenia hasłami: „Super”, „Ekstra”, „Mamy nowy patent”, „Dziękujemy!”, „Wreszcie wiem, jak wykorzystać MakeyMakey!” i dzieląc się z nami swoimi projektami:

W stacjonarnych STEM Kindlotekach odbyły się warsztaty i spotkania, w trakcie których uczestnicy i uczestniczki pracowali z matą, programowali roboty, odkrywali tajniki MakeyMakey wydobywając dźwięki z różnych przedmiotów przewodzących prąd. Jak wynika z relacji dzieci i dorosłych, to był doskonały czas odkrywania świata programowania, wspólnej zabawy, budowania relacji oraz poznawania nowych narzędzi! W zależności od możliwości czasowych i kreatywnych pomysłów tworzono nowe aplikacje, budowano labirynty, przygotowywano własne gry! Pomysłom i zabawom nie było końca!