Europejski Tydzień Kodowania to międzynarodowe wydarzenie, podczas którego każdy i każda z nas może zacząć kodować, ale też zaprosić do wspólnej zabawy innych  – uczennice i uczniów, nauczycieli, osoby pracujące w bibliotekach, domach kultury, rodziny… Długo by wymieniać, bo w CodeWeeku może wciąż udział dosłownie każdy. W tym roku wydarzenie przypada na 9-24 października i, jak zawsze, to okazja do wzięcia udziału w różnych aktywnościach, które zaplanowali organizatorzy polskiej edycji – KPRM i NASK – oraz partnerzy – Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog, Giganci Programowania i Edusense.

W Amazon STEM Kindloteka również przygotowaliśmy się na tę okazję! Sprawdź, jakie atrakcje zaplanowaliśmy. W poniedziałek 18 października zapraszamy na aż cztery wyjątkowe spotkania, które realizujemy razem z Cyfrowym Dialogiem. To webinary przede wszystkim dla dzieci i młodzieży, dlatego zaproś na nie swoją klasę lub dołącz do nich razem ze swoimi podopiecznymi z domu.

9:00-9:45 OPOWIEŚCI DZIWNEJ TREŚCI, czyli jak zakodować książkę?
Spotkanie poprowadzi Ania Krawczyk

Nawet nie wiesz, z iloma mitami trzeba się zmierzyć, jeśli chodzi o programowanie! Chociażby ten: Trzeba mieć do tego bardzo matematyczny umysł. Pokażemy Ci, że to nie do końca prawda. Podczas warsztatów przekonasz się, że kodowanie można połączyć z Twoją ulubioną historią: książką, bajką, opowiadaniem. Odkryjesz też, że zabawa ze Scratchem rozwija nie tylko logiczne myślenie, ale również kreatywność i wyobraźnię! Zapisz link do wydarzenia: bit.ly/codeweekkindloteka.

10:00-10:45 Super moce kredek.
Spotkanie poprowadzi Mariola Fik
Kredki są cudownym wynalazkiem. Wiedzą o tym nie tylko dzieci! Bez kredek nie powstałoby wiele pięknych prac. Ale co jeśli… kredki mają też inne wyjątkowe moce? Sprawdźmy to. Przed zajęciami przygotuj: 4 kredki (oczywiście), kilka gumek recepturek, taśma klejąca lub izolacyjna, słomka do picia (super jeżeli będzie z większą średnicą, jeżeli nie znajdziesz poradzimy sobie bez słomki), nożyczki i patyczek kosmetyczny. Czujesz dreszczyk emocji? Doskonale! Zapisz link do wydarzenia: bit.ly/codeweekkindloteka.

11:00-11:45 Przygody ze Scottie Go
Spotkanie poprowadzi Agnieszka Chomicka-Bosy
Są gry, które wciągają bez reszty. Jedną z nich jest Scottie Go. Nie wiesz, co to za gra? To bardzo dobrze, dzięki temu będziesz mieć niespodziankę. A jeśli już się znacie, to nie szkodzi. Podczas tych zajęć sprawdzisz, jak jeszcze możesz spędzić czas ze Scottie. Na co stawiamy? Kreatywność, logiczne myślenie i dobrą zabawę. Czas zleci Ci… nie wiadomo kiedy! Zapisz link do wydarzenia: bit.ly/codeweekkindloteka.

18:00-18:45 Jak ugryźć Makey Makey?
Spotkanie poprowadzi Joanna Apanasewicz
Niektórzy myślą, że to jakieś czary! Jak działa malutka i niepozorna płytka Makey Makey opowie Ci jej znawczyni i miłośniczka – Joanna Apanasewicz. Dowiesz się, dlaczego po podłączeniu płytki do owoców te zaczynają grać (naprawdę tak jest!) oraz czy faktycznie stoi za tym magia, czy może nauka! Zapisz link do wydarzenia: bit.ly/codeweekkindloteka.

Mamy nadzieję, że nie musimy Cię dłużej przekonywać. Zapisz daty i godziny w kalendarzu i już dzisiaj zaplanuj 18 października! Do zobaczenia!